Copyright © FotoPawel.Olsztyn.pl
logo

Porady ślubne dla Par Młodych

1. Przygotowania do Ślubu
Najważniejsza sprawa to porządek w mieszkaniu. Podczas wykonywania zdjęć z przygotowań i Błogosławieństwa warto zadbać o to, aby w otoczeniu gdzie będą wykonywane zdjęcia nie było rzeczy odrywających uwagę od głównego tematu.
Podczas Błogosławieństwa, jeśli pokój jest niewielki to powinny znajdować się w nim tylko niezbędne osoby. Tłum bardzo utrudnia pracę dla fotografa i kamerzysty.
Para Młoda powinna ustawić się twarzami w stronę światła dziennego.
Warto zarezerwować kilka minut na umożliwienie sfotografowania detali np. obrączek, welonu, bukietu ślubnego czy dekoracji samochodu.

2. Ceremonia w Kościele
Idealny do fotografowania Kościół, to taki którego wnętrze jest jasne i przestronne.
Warto poprosić Księdza aby podczas ceremonii ślubnej wszystkie światła były zapalone.
Podczas, gdy fotograf wykonuje zdjęcia, Para Młoda powinna patrzeć w stronę ołtarza lub na siebie. Sprawi to, że zdjęcia będą wyglądały naturalnie i uchwycą najlepiej emocje tej uroczystości.
Podczas składania przysięgi Para Młoda powinna ustawić się bokiem do ołtarza , twarzami zwrócona do siebie. Nerwy nie są wskazane 🙂 – uśmiech jak najbardziej!
Podczas wyjścia z Kościoła, pośpiech nie jest wskazany. Warto dać trochę czasu na opuszczenie Kościoła przez gości i ustawienie się fotografa i kamerzysty w odpowiednim miejscu.

3. Fotografowanie na sali weselnej
Podczas wybierania sali weselnej warto wybierać jasne pomieszczenia z białym nie wysokim sufitem. Zdjęcia w takich warunkach wychodzą najlepiej. Na sali weselnej pierwsi powinni się znaleźć fotograf, kamerzysta i goście.

Wybierając miejsce dla fotografa i kamerzysty, warto wybrać takie miejsce, gdzie będzie ułatwiony dostęp do gniazdka elektrycznego, najlepiej w pobliżu zespołu (orkiestry,dj-a) – ułatwi to fotografowi i kamerzyście zaplanowanie momentów zabaw i rożnych atrakcji.