Poradnik ślubny dla Młodych Par

Poradnik ślubny dla Młodych Par

 1. Przygotowania do Ślubu
  Najważniejsza sprawa to porządek w mieszkaniu. Podczas wykonywania zdjęć z przygotowań i Błogosławieństwa warto zadbać o to, aby w otoczeniu gdzie będą wykonywane zdjęcia nie było rzeczy odrywających uwagę od głównego tematu.

  Podczas Błogosławieństwa, jeśli pokój jest niewielki to powinny znajdować się w nim tylko niezbędne osoby. Tłum bardzo utrudnia pracę dla fotografa i kamerzysty.

  Para Młoda powinna ustawić się twarzami w stronę światła dziennego.
  Warto zarezerwować kilka minut na umożliwienie sfotografowania detali np. obrączek, welonu, bukietu ślubnego czy dekoracji samochodu.
 2. Ceremonia w Kościele
  Idealny do fotografowania Kościół, to taki którego wnętrze jest jasne i przestronne.
  Warto poprosić Księdza aby podczas ceremonii ślubnej wszystkie światła były zapalone.
  Podczas, gdy fotograf wykonuje zdjęcia, Para Młoda powinna patrzeć w stronę ołtarza lub na siebie. Sprawi to, że zdjęcia będą wyglądały naturalnie i uchwycą najlepiej emocje tej uroczystości.
  Podczas składania przysięgi Para Młoda powinna ustawić się bokiem do ołtarza , twarzami zwrócona do siebie. Nerwy nie są wskazane ?? – uśmiech jak najbardziej!
  Podczas wyjścia z Kościoła, pośpiech nie jest wskazany. Warto dać trochę czasu na opuszczenie Kościoła przez gości i ustawienie się fotografa i kamerzysty w odpowiednim miejscu.
 3. Fotografowanie na sali weselnej
  Podczas wybierania sali weselnej warto wybierać jasne pomieszczenia z białym nie wysokim sufitem. Zdjęcia w takich warunkach wychodzą najlepiej. Na sali weselnej pierwsi powinni się znaleźć fotograf, kamerzysta i goście.

Wybierając miejsce dla fotografa i kamerzysty, warto wybrać takie miejsce, gdzie będzie ułatwiony dostęp do gniazdka elektrycznego, najlepiej w pobliżu zespołu (orkiestry,dj-a) – ułatwi to fotografowi i kamerzyście zaplanowanie momentów zabaw i rożnych atrakcji.